Sponsors

48th EDITION

You are here:

SPONSORS

icaa-bn
pie-sopena-bn
ayto-huesca-bn
dph-bn
dga-bn

MAIN CONTRIBUTIONS

17-PODOACTIVA
07-igualdad
06-pacto de estado
05-IAM
03-tu-huesca-bn
02-huesca-magia-cine-bn
01-Caixa

CONTRIBUTIONS

ace-bn
uni-sanjorge-bn
hufo-bn
08-XERIO

MEDIA PARTNERS

01-ser-htv-bn
02-altoaragon-bn
03-heraldo-bn
04-aragon-tv

SUPPORTS

04-festhome-bn
05-JOYERIA CUARZOS
06-PIRENAUTO
07-ASOCIACION VIDEOREALIZADORES OSCENSES
08-CDAN
12-SUPERMECADOS-ALTOARAGON
15-CASANOVA-FOTO
17-ENATE
cadis
renfe
Academia de Cine Aragonés (ACA) | Academia de las Artes y de las Ciencias Cinematográficas de España | Academy of Motion Picture Arts and Sciences | Aragón Film Commission | ArtLab Huesca | Asociación de Empresarios de Comercio y Servicios de Huesca | Asociación de Libreros de Huesca | Asociación Oscacine | Asociación Provincial de Empresarios de Hostelería y Turismo de Huesca | Biblioteca Pública de Huesca | Cadis Huesca | Caimán Ediciones | Casino de Huesca | COPE Huesca | Es Radio Huesca | ESCAC | Escuela de Arte de Huesca | Cuarentena Fil Festival | Festival Diversario | Feria del Libro de Huesca | Endesa | Isemco | La Carbonería | La Catalítica | Ludotecas Municipales de Huesca | Moonlight Cinema | Mumo escuela de música moderna | Onda Cero Huesca | Peña Guara | RTVE Huesca | TAP Consultoría | Ultramarinos La Confianza | Un día de cine | Viajes Carrefour | Zinentiendo

ACKNOWLEDGMENTS

Academia de las Artes y las Ciencias Cinematográficas de España | Adela Mac Swiney | Adriana Castillo | Agustín Lorés | Alejandro Cortés | Alex Lafuente | Alfonso Palomares | Ana Armillas | Ana Criado | Ana Escario | Ana Lanuza | Ana Rosa | Ana Sánchez | Anna Saura | Ángel Cored | Ángel Gonzalvo | Ángel S. Garcés | Angus Arias | Antón Lacasa | Antonio Santos | Asociación de Cineastas Aragoneses (ACA) | Brigadas Municipales de Huesca | Carlos Escó | Carlos F. Heredero | Carlota Hernández | Carmen Pemán | Chema Aniés | Chus Fenero | Chus Laguna | Claudia Lorenzo | Comisión de Cultura del Ayuntamiento de Huesca | Cristina Pascual | Cristina Vilches | Daniel Elies | David Asensio | David Fernández | Diego Isarre | Domingo Malo | Eduardo Estallo | Elba Mairal | Elena Capapé | Elena Pérez | Elisa Sanjuán | Emilia Esteban | Enrique Bocanegra | Erika Arroyo | Eva Calleja | Fernando Blasco | Francisco Aso | Fescila | Festival de arte y discapacidad Diversario | Festival de Cine Europeo de Lille | Festival de San Sebastián | Festival Grand Off Varsovia | Gabriel Lechón | Gaizka Urresti | Gala Gracia | Guadalupe Lardiés | Guillermo Boix | Guillermo Tarazona | Hermanos Aquilué | Ignacio Lasierra | IMCINE | Instituto Cervantes | Iñaki Sarasola | Isabel Baquedano | Isabel Claver | Isabel Puig | Isidro Ferrer | Jacobo Martín | Jaime Fontán | Javier Avellanas | Javier Brun | Javier Fillat | Javier García Antón | Javier Muñoz | Javier Hernández | Jesús Bosque | Jesús Estallo | Jesús Moreno | Joan Álvarez | Jorge Andolz | Jorge Naya | José Luis Rodrigo | José Manuel Gómez | José Víctor Alfaro | Joxean Fernández | Juan Francisco Pérez Polo | Juan Guardiola | Juan MG Morán | Juan Remacha | Juanjo Javierre | Julia Sánchez | Juliette Muracciole | Julio Luzán | Kike Lera | La Carbonería | La Catalítica | Laura Vázquez | Lara Pérez Caminha | Lorena García | Lorenzo Caudevilla | Lourdes Castán | Lucía Tello | Ludotecas Municipales de Huesca | Luis Alegre | Luis Artero | Luis Collar | Luis Laiglesia | Luis Lles | Luis Martínez | Silvia Castillo | M.ª Jesús Sanvicente | Mabilé | Manolo Avellanas | Manolo Pérez | Margarita Gabarre | María Gil | María González | María Gracia Losilla | María López | María Maldonado | María Molina | María Rodrigo | Marina Díaz | Marta Gómez | Mario Burriel | Merche Albero | Michel Villacampa | Myriam Martínez | Nacho Lasierra | Ninfa de Castellví | Nuria Garcés | Oficina de Turismo del Ayuntamiento de Huesca | Orencio Boix | Patricia Laliena | Patricia Roda | Pedro Medina | Pedro Piñeiro | Peña Guara | Pepe Bernués | Pepe Condón | Pilar Barrio | Pilar Castillo (IEA) | Pilar Felices | Pilar García-Elegido | Pilar Marcén | Pedro Asín | Premios Simón | Rafael Moyano | Rafael Sánchez | Ramiro Fumanal | Ramón Día | Ramón Lasaosa | Rampa | Ramón Román | Raquel Bolea | Raúl Marqueta | Residencias: Centro Ocupacional Manuel Artero (Valentia), Saturnino López Novoa, Sagrada Familia, Hermanos de la Cruz Blanca, Ciudad de Huesca, C.R.P. Santo Cristo de los Milagros, Hogar de Mayores IASS | Roberto Ramos | Roberto Sampietro | Roberto Sánchez | Roland Sesé | Salvador Alagón | Saúl Muro | Sebastián Vanneuville | Sergi Moreno | Sergio Rodrigo | Silvia Fernández | Silvia Laplana | Sonia Blanco | Susana Deito | Teresa Azcona | Teresa Luesma | Teresa Montoro | Teresa Sas | Tertulia Perdiguer | Tom Oyer | UNAM | Vicen Mateo | Vicky Calavia | Víctor Muñoz | Víctor Villacampa